W 2016 roku Dożynki Gminy Oława odbyły się w Gaju Oławskim 27 sierpnia. Po mszy dożynkowej, uroczyście otwarto i poświęcono nowo wybudowaną świetlice wiejską. W 2016 roku za najpiękniejszy uznano wieniec z dożynkowy z Niemila, IIm. – przyznano wieńcowi z Chwalibożyc, IIIm. z Gaci. W 2016 r. wybieraliśmy najsmaczniejsze ciasto drożdżowe, po burzliwej dyskusji wybrano dwa zwycięskie ciasta: Koła Gospodyń Wiejskich z Godzikowic i z Chwalibożyc. Gościnnie na scenie wystąpił zespół Rudomianka z Litwy, z partnerskiej gminy Rudomino.