15 lat Kaliny
W sobotę 21 maja w bystrzyckiej świetlicy Klub Seniora „Kalina” obchodził swój jubileusz XV-lecia istnienia. Były życzenia, okolicznościowy grawer, kosz kwiatów i pyszny tort od p.o. wójta Henryka Kuriaty.
Na okolicznościowym grawerze czytamy: – W imieniu władz oraz mieszkańców Gminy Oława dziękuję za Państwa aktywność w życiu kulturalnym i społecznym naszej Małej Ojczyzny. Klub Seniora „Kalina” trwale wpisał się w krajobraz Gminy Oława, stał się ważnym elementem życia Bystrzyckiej Społeczności. Życzę wielu sukcesów, bogatego życia artystycznego, niech dalsza działalność Klubu będzie źródłem radości i nieustającej satysfakcji.
Życzenia dla Jubilatów składali również: sołtys Bystrzycy Michał Rado i przewodniczący Rady Gminy Oława Mariusz Michałowski. Helena Masło – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie oraz Artur Piotrowski – radny gminy Oława, którzy współpracują z seniorami od początku działalności, oprócz życzeń, podzielili się swoimi wspomnieniami. Wśród zaproszonych gości był również radny Paweł Bubała, skarbnik gminy Danuta Król oraz sekretarz Maria Bożena Polakowska.
Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać talent wokalny seniorów, którzy z dużym zaangażowaniem, pod batutą Artura Piotrowskiego wykonali 3 utwory, w tym m.in. autorską piosenkę, napisaną specjalnie na tą okoliczność przez panią Józefę Taracińską:
Klub seniora się raduje, bo 15 lata świętuje
Przeżyliśmy piękne chwile, dziś je wspominamy mile,
Te wycieczki spontaniczne, ojczyźniane, zagraniczne
To dorobek niebywały, zasługuje też na chwalę.
Jeszcze raz życzymy seniorom dużo zdrowia, satysfakcji i wielu wspólnie spędzonych chwil. I trzymamy ich za słowo, jak w piosence –
I nie stracą nigdy ducha, choćby przyszła zawierucha. Wszystkiego dobrego!
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12