Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oławie zapowiada kontrole gospodarstw, w których utrzymywane jest trzoda chlewna

środa, 21.03.2018 - 15:14

Kontrole będą prowadzone w pierwszym półroczu bieżącego roku pod kątem spełniania wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 9.02.2018r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Kontroli będzie również poddane przestrzeganie przepisów ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, a szczególnie oznakowania zwierząt i prowadzenia ksiąg rejestracji.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz najważniejsze informacje na temat wymagań dla gospodarstw zostały opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej – kliknij tutaj