Dzisiaj jest czwartek, 14 grudnia 2017 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 364284926

70—LECIE PRZEDSZKOLA W BYSTRZYCY


30 września br. Publiczne Przedszkole w Bystrzycy obchodziło piękny jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystość była okazją do otwarcia nowego placu zabaw, który powstał ze środków finansowych gminy Oława oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Oława.

Wójta gminy Oława na uroczystości reprezentował dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Stanisław Górka, który złożył na ręce pani dyrektor Boruń okolicznościowy grawer, skierowany do dyrekcji przedszkola, opiekunów, rodziców i samych przedszkolaków, w którym m.in. czytamy: „Udało się Państwu stworzyć niepowtarzalny klimat, w którym najmłodsi mieszkańcy Gminy Oława mają poczucie bezpieczeństwa, są motywowani do rozwoju swoich pierwszych zainteresowań. Rodzice mają pewność, że zostawiają swoje pociechy pod najlepszą opieką. Ten pierwszy kontakt z edukacją jest niezwykle ważny, rzutuje na dalszy stosunek do życia i nauki przedszkolaka. Ten „sprawdzian stosunku człowieka do człowieka” Państwa placówka zdała celująco, za co dziękujemy!”

Uroczystość prowadziła nauczycielka Wioletta Leniak, która przedstawiła zgromadzonym historię placówki. Przedszkole powstało w 1946 roku w budynku mieszkalnym, jako jednooddziałowy punkt sprawujący pięciogodzinną opiekę dla dzieci z okolicy. Trzy lata później przedszkole przeniosło się do budynku po niemieckiej szkole katolickiej i tutaj ma swą siedzibę do dzisiaj. Od tego czasu wiele się zmieniło, oprócz, jak podkreśliła pani Leniak: ”Od 70-lat niezmiennie w naszym przedszkolu rozbrzmiewa śmiech i odczuwa się radość dzieci.” 

Wrześniowa uroczystość była okazją do spotkania byłych dyrektorów bystrzyckiej placówki, uroczystość zaszczyciły swoją obecnością: pani Maria Jarosławska założycielka przedszkola, Wiesława Staniszewska i Irena Szydłowska. Obecna dyrektor Krystyna Boruń w bardzo ciepłych słowach podziękowała swoim poprzedniczkom, podziękowała również byłym i obecnym nauczycielom. Podczas uroczystości wręczono osobom zaangażowanym w życie przedszkola - Dyplomy przyjaciela przedszkola. Następnie dyrektor Krystyna Boruń oraz radni gminy Oława: Paweł Bubała i Mariusz Michałowski odsłonili tablicę pamiątkową. Wrześniowa uroczystość była okazją do uroczystego otwarcia placu zabaw, który powstał na terenie zielonym przed budynkiem przedszkola, ze środków gminy Oława, przy wsparciu finansowym Nadleśnictwa Oława. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Krystyna Boruń, radni: Paweł Bubała i Mariusz Michałowski, oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Oława - Joanna Kaczmarek.

fot. Wioletta Kamińska - Gazeta Powiatowa "Wiadomości Oławskie"

 

Zdjęcia