Dzisiaj jest czwartek, 14 grudnia 2017 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 364284889

TRWA BUDOWA WINDY I SCHODÓW W ŚDS W OLEŚNICY MAŁEJ

 

Przy południowo-wschodniej ścianie budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej powstaje nowy pion komunikacyjny, wyposażony w dźwig osobowy (windę) oraz schody, które będą spełniały również funkcję drogi ewakuacyjnej. Inwestycja zniweluje istniejące w budynku bariery komunikacyjne, a także poprawi bezpieczeństwo ewakuacji w razie pożaru.

W ramach prac zostanie też utwardzona cześć terenu pod dojścia do dźwigu. Elewacja dobudowy będzie częściowo przeszklona na profilach aluminiowych i pokryta płytkami klinkierowymi na części murowanej. Wysokość nowego pionu komunikacyjnego wyniesie około 10 m, ma trzy kondygnacje (w tym dwie naziemne). Kubatura dobudowy wynosi 352 m3.

Wartość inwestycji została ustalona w postępowaniu przetargowym na 740 tys zł. W latach 2016 i 2017 gmina Oława otrzymała dotację z Budżetu Państw w wysokości około 600 tys. zł z przeznaczeniem na niwelowanie barier architektonicznych w ŚDS. Inwestycję realizuje wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma KURNATOWSKI z Nysy.

 

Zdjęcia