Dzisiaj jest sobota, 27 maja 2017 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 206528583

ZAPRASZAMY NA PIANĘ BOSMANA 3-4 CZERWCA

 

III BIEG KRESOWY POD PATRONATEM WÓJTA

 

20 maja br. w Bystrzycy odbył się III Bieg Kresowy, w którym wzięło udział ponad 220 uczestników. Trasa biegu przebiegała przez malownicze okoliczne lasy ryczyńskie.

Bieg kresowy to wydarzenie sportowe, promujące aktywność fizyczną, zwłaszcza na łonie natury Każdy sportowiec otrzymał pakiet startowy, a w nim m.in. koszulkę ufundowaną przez wójta gminy Oława Jana Kownackiego. Na mecie na każdego czekał medal pamiątkowy, ufundowany przez Nadleśnictwo Oława.

Bieg Kresowy, oprócz aktywności fizycznej, promuje również pamięć o Kresach. Podczas wydarzenia, na bystrzyckim obiekcie sportowym, można było oglądać wystawę dokumentującą prace młodzieży na cmentarzach polskich na Kresach w ramach akcji: Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia. Odbył się też konkurs wiedzy o Kresach.

Na sportowców i widzów, czekały atrakcje przygotowane przez organizatorów: pyszna grochówka rady sołeckiej Bystrzyca, kuchnia kresowa, pyszne domowe ciasta. Można było obejrzeć również stoiska przygotowane przez Nadleśnictwo Oława i Stowarzyszenie Ryczynianie znad Odry.

Równolegle do zmagań profesjonalistów, na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół w Bystrzycy najmłodsi wzięli udział w Biegu Małego Kresowiaka. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami. Każdy otrzymał pamiątkowy medal.

 

NA TERENIE GMINY OŁAWA, W STANOWICACH POWSTAJE NIEPUBLICZNY ŻŁOBEK