Dzisiaj jest środa, 17 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 400208542

WIELKANOCNE UCZTOWANIE W SP DRZEMLIKOWICE

Drzemlikowicka podstawówka specjalizuje się w łamaniu rutyny szkolnego życia. We wtorek 11 kwietnia całą szkołą zasiedliśmy do wielkanocnego stołu. Żeby zachować pełną ścisłość: stołów było siedem, bo każda klasa przygotowała swój – także „zerówka”.

Oczywiście, wszystkie bardzo obficie zastawione tradycyjnymi przysmakami, kusiły barwnym wystrojem i zapachem… najbardziej ciepłego żurku. Królowały wypieki: babki, sękacze, pierniki, serniki i muffinki. Zaraz za nimi z fantazją prezentowały się jajka: faszerowane, w majonezie, z zajęczymi uszkami, mysimi ogonkami i kogucimi grzebykami. Nie zabrakło pisanek – tych tradycyjnie przyozdobionych, ale i tych z finezją, jak choćby z Supermenem. Dla amatorów wędlin były kiełbaski, kabanosy i szynki, a dla miłośników sałatek, do wyboru: mięsne i wegetariańskie. Były też czekoladowe lub cukrowe zajączki i chlebowe baranki.

Nad artystyczną oprawą czuwał Samorząd Uczniowski, który był zarazem gospodarzem uroczystości. Krótko i rzeczowo przybliżył uczniom zebranym w sali gimnastycznej religijny wymiar świąt Wielkiej Nocy oraz polskie tradycje z nimi związane.

Gościem specjalnym był ks. Marek Lewicki – proboszcz parafii w Niwniku. Wyraził radość, że szkoła w tak uroczy sposób dba o zachowanie tradycji wielkanocnych. Udzielił błogosławieństwa i życzył wszystkim radosnych i szczęśliwych Świąt.

Szczególnie ciepłe podziękowania i gratulacje wygłosiła dyr. Agnieszka Fabisiak: – Dziękuję Samorządowo Uczniowskiemu i ich opiekunce, pani Halinie Weissbrot, którzy są pomysłodawcami dzisiejszego spotkania. Jestem pełna podziwu dla tych, którzy tak starannie i z takim zaangażowaniem przygotowali dzisiejsze uroczystości: rodziców, nauczycieli i dzieci. Życzę wszystkim pięknych, rodzinnie przeżywanych Świąt, nawet, jak pogoda nie dopisze. I odpoczynku, szczególnie nauczycielom. 

Ucztowanie przy nastrojowej, wielkanocnej muzyce trwało ponad dwie godziny. Wszyscy rozeszli się syci i z uśmiechem. Przekonani, że choć do świąt jeszcze kilka dni, to w szkole mieli przedsmak wielkanocnej radości.

(PW)
fot. archiwum SP Drzemlikowice

 

 

Zdjęcia