Dzisiaj jest środa, 17 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 400208428

Aktualności

 

Trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Inwestycję realizuje, wyłoniona w postępowaniu przetargowym, firma TOM-BUD Usługi Ogólnobudowlane z Lewina Brzeskiego. Wartość zawartej umowy to 1,7 mln zł brutto. Zadanie jest dofinasowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w wysokości 85 %.

Obecnie trwają prace związane z docieplaniem elewacji budynku i dachu,  wymianą instalacji grzewczej oraz likwidacją luksferów na klatce schodowej. Wykonawca przygotowuje się również do wymiany stolarki okiennej w całym budynku, która zostanie przeprowadzona na początku sierpnia. Zakończenie prac zaplanowano na przełom sierpnia i września br.

Po przeprowadzeniu termomodernizacji szkoła będzie zabezpieczona przed utratą ciepła, co wpłynie na obniżenie emisję zanieczyszczeń do atmosfery, w tym redukcję CO2. Będzie nie tylko cieplej, ale i oszczędniej, zmniejszy się bowiem zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Przypomnijmy, że w roku 2016 gmina Oława złożyła dwa wnioski o dofinansowanie termomodernizacji marcinowickiej placówki oraz Zespołu Szkół w Bystrzycy do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Obie inwestycje znalazły się na liście projektów wybranych do dofinasowania.Zdjęcia