Dzisiaj jest środa, 17 stycznia 2018 r. Polski English

 

 


   

  

 

 

Stronę odwiedziło osób: 400208607

SIEDLECKIE CENTRUM WYRÓŻNIONE

 

Spośród 376 podmiotów z całej Polski, które otworzyły Centrum Kształcenia na Odległość, gmina Oława została wyróżniona w Konkursie dla najaktywniejszych gmin w dwóch kategoriach: za pozyskanie największej ilości zarejestrowanych użytkowników szkoleń oraz za największą ilość szkoleń zakończonych pozytywnym wynikiem (tzn. zdaniem egzaminu i uzyskaniem certyfikatu). Dzięki tym wyróżnieniom siedleckie CKNONW wzbogaciło się o dodatkowe 2 laptopy.

Przypomnijmy, że prowadzone przez gminę CKNONW w Siedlcach działa w obiekcie byłego gimnazjum od lutego 2008 roku. Do dnia dzisiejszego zarejestrowało 264 użytkowników szkoleń na odległość. Są to mieszkańcy gminy Oława głównie z Siedlec, Zakrzowa, Marcinkowic, Zabardowic i Stanowic, a także z miasta Oławy. Z pracowni stacjonarnej codziennie korzysta od kilku do kilkunastu osób, w wieku do 60 lat (listy obecności prowadzone od września 2008 dostępne są w centrum). Oprócz sprzętu stacjonarnego pracownia wyposażona jest w programy multimedialne i sprzęt komputerowy dla osób niepełnosprawnych.

Głównym zadaniem CKNONW jest kształcenie na odległość przez internet. Tak zwane „zdalne nauczanie” daje dziś możliwość kształcenia w domu, w dowolnie wybranym terminie. Po pozytywnym ukończeniu kursu można zdać egzamin w obecności opiekuna pracowni i otrzymać certyfikat ukończenia kursu lub zdania egzaminu.

Stanisław Górka - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty