Gmina Oława znów na I miejscu w Dolnośląskich Igrzyskach LZS

środa, 12.12.2018 - 15:40

Dzisiaj w świetlicy wiejskiej w Gaju Oławskim odbyła się uroczystość podsumowująca XIX Dolnośląskie Igrzyska LZS. Podobnie jak w latach ubiegłych I miejsce wywalczyła gmina Oława.

Puchar dla gminy Oława z rąk prezesa Zarządu Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Leszka Noworóla odebrali p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata oraz sekretarz Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS Dariusz Rudnicki.

II miejsce w tegorocznych igrzyskach wywalczyła gmina Świdnica, III – gmina Zgorzelec. W rywalizacji udział wzięły 162 gminy z województwa dolnośląskiego.

Oprócz rywalizacji gminnej, rywalizowano na szczeblu powiatu. I miejsce zajął powiat oławski, II – świdnicki, III – kłodzki.

Podczas spotkania zostały wręczone działaczom sportowym, w ramach podziękowania, statuetki okolicznościowe. Z terenu naszej gminy zostały przyznane: Franciszce Chwajoł, Janowi Kownackiemu, Stanisławowi Kohutowi, Michałowi Wagnerowi oraz Ryszardowi Wojciechowskiemu.