• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Dzień Babci i Dziadka w Owczarach

poniedziałek, 12.02.2018 - 08:07

Dzień Babci i Dziadka w Owczarach obchodzono uroczyście 27 stycznia w świetlicy wiejskiej. Imprezę zaszczycił swą obecnością wójt gminy Jan Kownacki oraz radny Sejmiku Dolnośląskiego Jacek Pilawa. Gościliśmy także przedstawicieli zaprzyjaźnionych sołectw z Jankowic Małych i Janikowa oraz księdza proboszcza Janusza Durlika. Gospodarzami wieczoru byli: przewodnicząca Rady Gminy Oława Mirosława Księżopolska i sołtys wsi Owczary Andrzej Ilnicki.

W części oficjalnej sołtys powitał wszystkich gości i mieszkańców wsi, a wójt złożył – w imieniu władz samorządowych gminy Oława – życzenia dla seniorów.
Część artystyczną zapewniły dzieci, recytując wiersze i życzenia dla babć i dziadków (program przygotowany pod kierunkiem bibliotekarki). Następnie wystąpiła – z własnym pomysłem – amatorska grupa owczarskich gimnazjalistów, prezentując scenki z Herodem.

Głównym punktem części artystycznej był występ harfistki Jadwigi Tomczyńskiej, która zaśpiewała i zagrała kilka pięknych szlagierów, opracowanych na rzadko spotykany instrument – harfę elektryczną.

Miłym akcentem uroczystości był występ mieszkańca naszej wsi, Stanisława Siedlika, który przygrywał na akordeonie do kolęd, śpiewanych przez wszystkich uczestników spotkania.
Po części koncertowej sołtys zaprosił wszystkich gości na uroczystą kolację, która w całości została przygotowana przez panie z Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej.

Szczególne podziękowania za wystawną biesiadę należą się: Krystynie Zielińskiej, Mirosławie Księżopolskiej, Celinie Bigos, Stanisławie Borowiec, Zofii Węglarz, Halinie Armacie, Danucie Aniśkowicz oraz za pomoc: Beacie Siedlik, Wiesławie Sipowicz, Bogusławie Głowiak, Urszuli Ilnickiej i Anicie Kwaśniewicz.

Podziękowanie za wsparcie rzeczowe składamy pani Elżbiecie Morawskiej (sklep Owczary), a za wsparcie techniczne Jackowi Łagodzińskiemu. Przy suto zastawionym stole, wspólnym śpiewaniu kolęd, tańcach i biesiadowaniu, seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych. Coroczne spotkania w Owczarach z okazji Dnia Babci i Dziadka stały się już tradycją łączącą czas karnawału i ostatków.

Tekst– sołectwo Owczary
Zdjęcia – Tomasz Niewodniczański